UPEBI

UPEBI

Aktualności

BRIGHT BIOMETHANE Sponsorem Strategicznym warsztatów NOWY SYSTEM WSPARCIA DLA PRODUCENTÓW BIOGAZU I BIOMETANU

12 marca 2018

Bright Biomethane posiada doświadczenie we wzbogacaniu biogazu wytwarzanego z większości rodzajów biomasy, w tym z osadów ściekowych i odpadów. Bazując na tym doświadczeniu, oferuje niezawodne rozwiązania do obróbki wstępnej zapewniające odpowiednią specyfikację biogazu przed jego ostatecznym wzbogaceniem.

Sprawdzona technologia osiągająca ponad 97% dyspozycyjności. System można łatwo zintegrować z biogazownią, zapewniając optymalne oczyszczanie gazu. Posiada sprawdzoną konstrukcję, zaawansowany i opatentowany system kontroli oraz zapewnione całodobowe wsparcie serwisowe.
Po skutecznej realizacji pierwszej na świecie komercyjnej instalacji do wzbogacania biogazu przy zastosowaniu 3-stopniowego systemu membranowego, Bright Biomethane z powodzeniem używa tego rozwiązania           w obecnie działających projektach.
Zaawansowany system kontroli umożliwia wprowadzenie gazu do sieci w ciągu zaledwie kilku minut od rozruchu instalacji. Innym technologiom zajmuje to znacznie więcej czasu ze względu na straty metanu. Operatorzy są w stanie w dogodnym dla nich momencie zatrzymać , a następnie uruchomić instalację przy minimalnej stracie metanu i bez niepotrzebnych strat energii.
System odzyskuje do 99,5% metanu, czyli znacznie więcej niż przy zastosowaniu innych rozwiązań. Energia cieplna nie jest wymagana, a odzysk ciepła jest wystarczający na potrzeby własne biogazowni.
Bright Biomethane przykłada szczególną wagę do konkurencyjności cenowej.
Jest w stanie także dostarczyć system gromadzenia CO₂. Wysoka sprawność separacji poprzez membrany oznacza, że zużycie energii na rzecz tworzenia płynnego CO₂ jest znacznie mniejsze niż przy systemach konwencjonalnych.

W procesach stosowanych przez Bright Biomethane nie ma potrzeby używania wody czy odczynników chemicznych, co oznacza brak nakładów na utylizację.


Powrót do listy wiadomości

Partnerzy

  • European Biogas Association
  • Partnerstwo dla Klimatu
  • Nijhuis Industries
  • Enrocom
  • GPCHEM
  • Verso
  • Bio-tec
  • Modus Energy

© UPEBI 2016      Created by Multitask Group