UPEBI

UPEBI

Aktualności

Planowane wystąpienia Prezesa UPEBI

2 września 2022

Drodzy Członkowie UPEBI,

czas wakacyjno-urlopowy powoli dobiega końca, dlatego mamy nadzieję, że w drugiej połowie sierpnia ładujecie akumulatory na nadchodzące wyzwania w naszej branży.

Wszyscy już dobrze wiemy, że w dniach 6-7 października odbędzie się organizowana przez UPEBI IV Międzynarodowa Konferencja Producentów Biogazu i Biometanu GREEN GAS POLAND 2022 (www.greengaspoland.pl) i ciągle bardzo zachęcamy do możliwie wczesnego rejestrowania swojej obecności (broszura informacyjna w załączeniu)!

Jednocześnie jeszcze wcześniej wszystkich zainteresowanych biogazem, biometanem i całą branżą OZE czeka wiele ciekawych debat, w których weźmie udział jako dyskutant prezes Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego. Zachęcamy do śledzenia:

6-8 września:  XXXI Forum Ekonomiczne (Karpacz) - https://www.forum-ekonomiczne.pl/,
debata pt. Polska jako regionalny hub gazowy – wyzwania i szanse dla polskiej gospodarki (termin ustalany);
21-22 września: Forum Miasteczek Polskich (Warszawa) - https://forummiasteczek.pl/,
debata pt. Energetyka społeczna i spółdzielnie energetyczne – dążenie do samowystarczalności energetycznej JST, planowanie i zarządzanie energią (21 września);
26-27 września: warsztaty Perspektywy rozwoju OZE w świetle nowych regulacji (Warszawa) - https://www.mmcpolska.pl/kalendarz-wydarzen/perspektywy-rozwoju-oze-w-swietle-nowych-regulacji,

prelekcja pt. Perspektywy rozwoju inwestycji w instalacje biometanowe (27 września).

Na koniec polecamy uwadze ciekawe wystąpienie wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej podczas Światowego Szczytu Biogazowego odbywającego się w lipcu br. w brytyjskim Birmingham następująco opisane w podpisie do nagrania: The Executive Vice President of the European Commission presents a concrete five point plan for the rapid roll out of biogas across to EU, to replace a quarter of the continent's current gas imports from Russia by 2030. Poniżej link:

https://www.youtube.com/watch?v=GUwHT4bP14A&t=545s

Partnerzy

  • European Biogas Association
  • Partnerstwo dla Klimatu
  • Nijhuis Industries
  • Enrocom
  • GPCHEM
  • Verso
  • Bio-tec
  • Modus Energy

© UPEBI 2016      Created by Multitask Group